شرکت بازو صنعت هوشمند قشم با بیش از هفده سال سابقه در زمینه های مختلف صنعت و هنر، دارای بیش از هفتاد اختراع در زمینه های مختلف صنعتی و هنری است. بازو صنعت هوشمند قشم، مستقر در مرکز رشد بین المللی قشم توانایی اجرایی و تخصصی خود را به شرح ذیل اعلام می دارد.

الف- امکانات کارگاهی :

 • دارای دوازده عدد ربات صنعتی با کاربردهای ماشین کاری و ساخت انواع قالبهای صنعتی و قطعات خاص
 • برش کاری و جوشکاری سه بعدی انواع قطعات با شکلهای هندسی متفاوت
 • تندیس تراشی انواع مصنوعات سنگی و چوبی
 • پرینترهای سه بعدی سنگ مصنوعی و فلزات نرم
 • پولیش و پاشش رنگ و همچنین نقاشی، برش پلاسما و واترجت، سند بلاست، …

 توانایی ساخت انواع ماشین آلات خاص و قطعات مورد نیاز کلیه صنایع

 • دستگاههای سی ان سی میکروگراف اختراع این شرکت که مخصوص تولید انواع کارهای هنری و صنایع دستی روی شیشه، چوب، سنگ، فلز و … است.
 • میکسرهای ترکیب مواد شیمیایی نظیر رزین ها و غیره  اختراع این شرکت جهت ساخت مواد اولیه لازم
 • دستگاههای پرینت سه بعدی سنگ اختراع این شرکت که رتبه اول تکنولوؤی ماشین آلات صنعت سنگ سال 95 را به خود اختصاص داده
 • دستگاه های ستون تراشی ایستاده جهت تراش انواع مصنوعات چوبی و سنگی
 • انواع اکسترودر جهت تولید مواد اولیه پرینترهای سه بعدی از جنس های مختلف
 • دارای اسکنر سه بعدی
 • دارای امکانات لازم جهت ساخت انواع شناورهای تفریحی شامل قایق ماهی گیری، جت اسکی، قایق های لاکچری کروز تا ظرفیت بیست نفر توسط ربات
 • تجهیزات ساخت انواع نورپردازی های سه بعدی در مدلهای لیزری و آلتراسونیک

قابل ذکر است کلیه رباتها و ماشین آلات فوق در این شرکت ساخته و آماده بکار شده اند. این شرکت با هدف اشتغال زایی در سطح گسترده همراه با صادرات محصولات تولیدی خود نظیر انواع مصنوعات سنگی و چوبی، انواع صنایع دستی مدرن و انواع رباتهای صنعتی در منطقه آزاد قشم کار خود را از مرداد ماه 98 با دریافت مجوزهای لازم، به طور رسمی شروع کرده است. همچنین با توجه به رباتیک بودن روند تولید این شرکت کلیه خدمات را با بهترین کیفیت و در کمترین زمان ممکن با قیمت رقابتی ارائه می دهد.

این شرکت توانایی ایجاد یک قطب رباتیک در بعدهای مختلف تولید انواع ماشین آلات و قطعات خاص، انواع قایقها و شناورهای تفریحی، انواع رباتهای صنعتی و آموزشی، آموزشهای تخصصی در زمینه رباتهای صنعتی برای کلیه خودرو سازان و کارخانه جات، پارک های تفریح و گردشگری رباتیک، تولید المانهای شهری  و مصنوعات سنگی و چوبی را دارد که به روند توسعه گردشگری و رونق اقتصادی منطقه کمک شایانی می نمایید.

ب-توانایی اجرایی:

تولید انواع ماشین آلات با کاربرد خاص و قطعات صنعتی پیچیده توسط رباتهای صنعتی

 

 

 

 

 

توانایی اجرایی توسط رباتهای صنعتی تولید شده در شرکت بازو صنعت طرح های زیر در زمینه زیبا سازی شهری، توسعه گردشگری و رونق اقتصادی را دارا هستند.

 

 1- ساخت دیوارهای سه بعدی

ساخت دیوارهای سه بعدی برجسته از جنس سنگ مرمر یا تراورتون با ارتفاع 5/2 الی 3 متر در طول 40 متر که کلیه جلوه های گردشگری و نمادهای مخصوص قشم را در آن به صورت برجسته تراشیده و در کنار این دیوار نور پردازیهای سه بعدی بر روی دیوار و بالای دیوار سه بعدی با قابلیت کنترل از راه دور و تنوع طرحها همراه با موسیقی اجرا شوند.

قابل ذکر است نور پردازی ها به صورت کاملا سه بعدی همراه با قابلیت لمس گردشگر می باشد که میتواند یکی از پر بازدیدترین مراکز شهر شود. این دیوارها را می توان در دو طرف ورودی های اصلی شهر قرارداد.

2- ساخت المانهای شهری

با توجه به امکانات پیشرفته رباتهای پیکر تراش انواع تندیسها و المانهای خاص ترکیبی یا ساده را با هدهای تراش سنگ و چوب، پرینت سه بعدی سنگ مصنوعی یا فایبر گلاس و انواع جنس های پلاستیک می توانیم با بهترین کیفیت و کمترین زمان ممکن آماده کنیم.

در این راستا مدلهای زیر جهت ساخت المانهای شهری پیشنهاد می گردد.

 •  ساخت نیمکت ها و صندلی های دکوراتیو با قالب جانوران و نمادهای موجود در محل مانند مدلهای زیر:

 

 • ساخت المانهای ترکیبی چند ماهیتی طبق مدل های زیر:

 

 •  ترکیب نور پردازی و حرکت سه بعدی المان، به عنوان مثال می توان المان یک اسب را روی یک سازه موتوری کنترل دار طوری نصب کرد که در جهات مختلف حرکت داشته باشد.

 

 • ساخت المانهایی که در طول روز به صورت طبیعی تغییر رنگ می دهند مثلا در ساعت 10 رنگ سبز روشن و در ساعت 11 قرمز می شوند (با استفاده از تکنولوژی مواد نانو)
 • قابلیت برنامه ریزی در ساعات مختلف برای تغییر رنگهای مختلف وجود دارد.

با استفاده از مواد نانو که قابلیت تغییر رنگ در دمای مختلف را دارند می توان المانهای جذابی را با ساختار تغیر رنگ اتوماتیک بصورت طبیعی را تولید کرد.

 • طراحی و ساخت یک المان خاص جهت سمبل شدن و شاخص بودن جزیره با ابعاد 20 متر ارتفاع و 7 متر قطر

3- ساخت قایق های تفریحی شامل:

 امکان ساخت و تولید انواع شناورهای تفریحی و قایق های کروز و همچنین انواع جت اسکی را دارد. تمام قسمت های شناورها و جت اسکی توسط ربات به صورت تمام اتوماتیک تولید و تست می شوند.

4- پروژه های نور پردازی

 نور پردازی آبنمای سه بعدی ساحل و درون کمپها

در خصوص نور پردازی سه بعدی با استفاده از تجهیزات لیزر و آلتراسونیک توانایی نمایش اسلایدهای تبلیغاتی و یا فیلم سه بعدی و همچنین رقص نور های متفاوت ایجاد می شود در ضمن شما می توانید در کنار ساحل سینمای سه بعدی با استفاده از تجهیزاتی که درون آب نصب می شوند را داشته باشید

5-  گردشگری و صنایع دستی:

ساخت انواع هدیه های تبلیغاتی توسط رباتها در مدلهایی که برای بار اول در ایران ساخته می شوند. راه اندازی مجموعه تولیدی صنایع دستی مدرن (ترکیب تکنولوژی و هنر) و اشتغال زایی حجم قابل توجهی از نیروهای بومی را در بر خواهد داشت. همچنین جهت ایجاد صنایع دستی امکان سخت تراشی توسط ربات فراهم است که در ادامه توسط شخص هنرمند کار دستی روی مصنوعات انجام شود.

امکان ساخت انواع مصنوعات سنگی و چوبی نظیر انواع تندیسهای تزئیناتی داخلی ساختمان نظیرگلدان، تندیس سه بعدی، جاشمعی، نرده های دکوراتیو پله، سراحی، نمای آشپزخانه، پذیرایی، میزهای عسلی، ظروف نقش دار و …  ترکیبی از هنر و تکنولوژی روز دنیا را برایتان به ارمغان می آورد.

در راستای سیاست رونق تولید و اشتغالزایی طرح مورد نظر این شرکت در ابعاد مختلف زیر، قدمی موثر در پیشرفت و اشتغالزایی منطقه خواهد بود:

1- ترکیب هنر و تکنولوژی روز دنیا باعث ایجاد تیم های تخصصی از هنرمندان و فارغ التحصیلان دانشگاهی می شود. در این زمینه با استفاده از تجهیزات روز دنیا نظیر انواع رباتهای صنعتی و ماشین آلات پیشرفته cnc با کاربرد مختص صنایع دستی، زمینه اولیه پیاده سازی شده و محصول در قالب اولیه آماده می گردد سپس به فرد هنرمند داده می شود تا در قالب یک اثر دارای ارزش افزوده خیلی بالا، ذوق و هنر شخص روی آن پیاده سازی گردد. در این روند ابتدا فرهنگ همکاری و کارگروهی بین فارغ التحصیلان دانشگاهی و افراد دارای توان هنری و تولید صنایع دستی پیاده سازی می شود.

در این فرایند سعی می گردد اتاقهای فکر برای خلق آثار هنری گران بها ایجاد شود و پس از شبیه سازی کامپیوتری ایده به تیم بازاریاب سپرده می گردد تا پس از ارزیابی اولیه فروش و مقدار ارزش افزوده تاییدیه آن صادر و سپس به تیم اجرایی که بیشتر از بین فارغ التحصیلان دانشگاهی، زنان خانه دار و قشر روستایی انتخاب می شوند، سپرده می شود.

پس از تولید هر گروه در تعداد مد نظر هماهنگ شده، تولیدات گروهها جمع آوری و به بازار هدف ارسال می شود.

2- هدف دوم بحث اشتغالزایی با درآمد قابل توجه که شامل درصدی از فروش می باشد است. در این خصوص وقتی تیم های اجرایی خود بهره ای از فروش کار ببرند در زمینه های خلاقیت و نوآوری و تلاش برای تولیدی که فروش خوبی داشته باشد را سرمشق خود قرار داده و باعث رونق طرح خواهند بود.

3- توسعه و پیشرفت صنعتی منطقه:

با توجه به پیاده سازی تجهیزات پیشرفته و آشنایی و آموزش نیروها می توان یک قطب تولید مصنوعات سنگی و چوبی و همچنین صنایع دستی مدرن در منطقه ایجاد کرد که علاوه بر بحث اشتغالزایی، پیشرفت علم و تکنولوژی و صنعت در منطقه را در پی خواهد داشت.

6- رنگ آمیزی تیر برقها با استفاده از کوادکوپتر پاشش رنگ:

با استفاده از کوادکوپتر پاشش رنگ  که ساخته شده توسط این شرکت است. امکان رنگ آمیزی راحت و سریعتر تیر برقها و مکانهایی که در ارتفاع بالا قرار دارند، وجود دارد.

ج- امکان ایجاد تخصصی ترین آموزشگاه رباتهای صنعتی و هوش مصنوعی و تکنولوژی های-تک

با توجه به تحریمهایی که برای کشور عزیزمان وجود دارد هیج نوع فروش محصول یا خدمات در زمینه های تکنولوژی های های-تک از جمله رباتهای صنعتی بازویی به ایران از سمت شرکتهای سازنده نمی شود.

از طرفی با خرید غیر مستقیم این محصولات بالاجبار با هزینه از طریق کشورهای ترکیه، عراق، دبی یا … هزینه تمام شده خیلی بالاتر می شود.

اصل مشکل از جایی شروع می شود که کوچکترین بحث تعمیر و یا تعویض قطعات در یکی از محصولات پیش آید چون با روشی که از طریق کشورهای دیگر غیر مستقیم این محصولات خریداری می شوند هیچ گونه خدمات و گارانتی ندارند و این یکی از بزرگترین مشکلات کارخانجات بزرگ از جمله خودروسازان است.

اگر شما بازدیدی از هر خط تولید خودرو در هر شرکتی (ایران خودرو، سایپا، بهمن خودرو و …) داشته باشید. همگی یا چند ربات خارج شده از خط تولید را دارند و یا دچار هزینه های تعمیر و نگهداری خیلی بالایی هستند. از طرفی ضعف تجهیزات در سیستم آموزشی این تکنولوژی بخاطر قیمت بسیار بالای آنها باعث شده که هیچ شرکتی نتواند برای نیروهای خود دوره تخصصی هماهنگ کند. شاید دوره هایی در حد اپراتوری ساده وجود داشته باشد ولی اصلا جوابگوی نیاز تخصصی کشور عزیزمان نیست.

حتی با وجود رشته های تخصصی مکاترونیک در مقاطع مختلف در دانشگاههای مختلف متاسفانه به دلیل ضعف امکانات هیچ دانشگاهی امکان اجرای تخصصی و عملی این تکنولوژیها را نداشته است.

 

شرکت بازوصنعت هوشمند قشم با تجربه بالای 17 سال کار در صنایع مختلف که در ضمیمه می باشد، موفق شده با اجرای موارد ذکر شده قدمی موثر در زمینه رشد تکنولوژی و آموزشهای تخصصی کاملا عملی بر دارد.

این شرکت به عنوان تهیه کننده سیلابس های دوره های تخصصی زیر از سمت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور می باشد و بعنوان اولین دارنده تایییدیه آموزشگاه آزاد در زمینه های زیر در ایران است.

 • 1- دوره تخصصی جراحی توسط رباتهای صنعتی
 • 2- دوره برنامه نویسی و کاربرد رباتها در انواع تست های پزشکی، شامل اسکن (اسکن جهت جراحی زیبایی)، تست های ورزشی، حرکت درمانی و …
 • 3- اپراتوری انواع رباتهای صنعتی و آشنایی با دستورات پایه
 • 4- دوره تخصصی جوشکاری با رباتهای صنعتی
 • 5- دوره کار با نرم افزارهای سه بعدی رباتیک
 • 6- دوره تخصصی ماشین کاری و سوراخکاری با رباتهای صنعتی
 • 7- دوره تخصصی پولیش کاری و  پاشش رنگ با رباتهای صنعتی
 • 8- دوره تخصصی مونتاژ قطعات توسط رباتهای صنعتی
 • 9- دوره تخصصی تعمیرات مکانیکی رباتهای صنعتی
 • 10- دوره تخصصی تعمیرات الکترونیکی و کنترلری رباتهای صنعتی
 • 11- دوره طراحی و ساخت رباتهای صنعتی
 • 12- دوره تخصصی برش کاری با لیزر و پلاسما توسط رباتهای صنعتی
 • 13- دوره تخصصی پردازش تصویر و اسکن سه بعدی توسط رباتهای صنعتی
 • 14- دوره تخصصی برنامه نویسی و تولید قطعات با رباتهای صنعتی با هد پرینتر سه بعدی
 • 15- دوره برنامه نویسی رباتهای ورزشی (شطرنج، تنیس باز، شهربازی و …)
 • 16- دوره رباتهای تندیس تراش
 • 17- دوره هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء
 • 18- دوره رباتهای پروازی

This post is also available in: English